AutoTURN Online analýzy vlečných křivek pro všechny projektanty

02-11-2018

Tento text je o AutoTURN Online, více informací o desktopové verzi AutoTURN v CAD prostředí, nebo kontaktujte našeho partnera pro Českou a Slovenskou republiku VARS BRNO a.s.

Analýza vlečných křivek vozidel je základní metoda známá v architektuře, pozemním stavitelství a stavebním průmyslu. Umožňuje projektantům simulovat a vizualizovat různé scénáře zahrnující příjezdy a průjezdy vozidel, a tím minimalizovat budoucí neefektivní provoz nebo náklady na rekonstrukce prostorového uspořádání komunikací nebo projekt infrastruktury.

Nalézt nástroj pro takovou analýzu může být z mnoha příčin náročné. Dříve například projektanti, kteří tyto funkce potřebovali používat, mohli vybírat pouze z omezeného počtu CAD platforem. Pokud jejich preferovanou platformu nepodporovala aplikace AutoTURN, mohlo to znamenat další náklady na pořízení podporované platformy. Navíc mohly nastat potíže při spolupráci týmů, kdy specialisté nebyli schopni rychle prohlížet a vyhodnocovat návrh, pokud nepracovali v konkrétním CAD prostředí. A konečně, výsledky analýzy musí být spolehlivé. Ne všechny nástroje pro analýzy vlečných křivek na trhu jsou intuitivní a poskytují vysoce kvalitní a spolehlivé výsledky, podložené testováním v reálných provozních podmínkách a neustálým výzkumem.

Dnes nabízíme řešení. Transoft’s AutoTURN Online od společnosti Transoft je nová aplikace v rodině produktů AutoTURN, která pro svoji práci nepotřebuje žádný program CAD. Protože je to cloudový nástroj, nevyžaduje žádnou instalaci a je k dispozici kdykoli a kdekoli prostřednictvím internetového prohlížeče – není tak vázán na pracovní stanici. Je dostupný všem projektantům a to bez ohledu na CAD platformu, kterou používají. Tou může být SketchUP, Vectorworks, Archicad, Pythagoras, AutoCAD LT a mnoho dalších. Projektanti vyexportují výsledky práce do souboru v univerzálním formátu DXF a ten naimportují do nástroje AutoTURN Online. Pro účely analýzy lze importovat dokonce i letecký snímek, bez nutnosti výkresu CAD.

Po načtení mohou projektanti provádět celou řadu analýz vlečných křivek vozidel, simulovat manévry otáčení vpřed i vzad v různých scénářích jako je průjezd po kruhovém objezdu, zajíždění nákladních vozidel k rampám a parkování v těsných prostorách.

Online analýza vlečných křivek v prohlížeči

Online analýza vlečných křivek v prohlížeči

Pomocí stovek vozidel, například osobních vozů, autobusů, návěsů, vozů záchranných složek a stavebních vozidel, mohou projektanti vizualizovat vlečné křivky obálky karoserie vozidla, stopy pneumatik a bezpečný odstup. Stačí se přihlásit k měsíčnímu nebo ročnímu odběru sad knihoven vozidel vhodných pro váš projekt. Snadno lze později v případě rozšíření projektu přidat další vozidla.

Po dokončení simulace může projektant její výsledek exportovat jako soubory DXF na svůj počítač a naimportovat je zpátky do původní platformy, ať už používá PC nebo Mac. Výkresy uložené v AutoTURN Online jsou zabezpečené.

AutoTURN Online můžete vyzkoušet na adrese www.autoturnonline.com. Sedmidenní bezplatné zkušební období je podmíněno registrací.