Jak AutoTURN Online pomáhá kanceláři Appel Architecten vylepšovat projekty pro maloobchod

01-10-2018

Tento text je o AutoTURN Online, více informací o desktopové verzi AutoTURN v CAD prostředí, nebo kontaktujte našeho partnera pro Českou a Slovenskou republiku VARS BRNO a.s.

Jak používá kancelář Appel Architecten aplikaci AutoTURN Online (cloudové řešení pro vlečné křivky vozidel) od společnosti Transoft k vylepšení projektů pro sektor maloobchodu?

Appel Architecten je architektonická a projektová kancelář se sídlem v nizozemském Leidenu. Založili ji Tijmen Versluis a Mark Verdoold a s pomocí týmu nezávislých architektů, z nichž každý má svoji vlastní specializaci, tato společnost shromáždila rozsáhlé znalosti a zkušenosti, co se týče vývoje široké škály projektů pro veřejný i soukromý sektor.

Firma se zaměřuje na oblasti, jako je výstavba obytných budov včetně bytů a soukromých vil, projekty maloobchodních prodejen a návrhy rozvoje měst, a vypracovává velké i malé projekty. Klade velký důraz na udržitelnost ve všech svých projektech a je všestrannou architektonickou kanceláří, která spolupracuje s developery, společnostmi, investičními fondy, dodavateli, samosprávami a soukromými osobami od úvodních studií proveditelnosti až po konečné převzetí.

Appel Architecten

Potřeba lepšího řešení analýz vozidel

Pracovníci kanceláře Appel se obrátili na společnost Transoft, když se zapojili do projektu nového supermarketu. V jeho rámci chtěla společnost navrhnout nákladovou plochu, kde by mohly zásobovací vozy nacouvat a zaparkovat uvnitř budovy. Provedení přesné analýzy vlečných křivek bylo pro uvažovaný návrh zcela zásadní, bez ní nebyla společnost schopná rozhodnout, zda návrh poskytuje zásobovacím vozům dostatek místa pro bezpečné manévrování.

Pracovníci kanceláře Appel zjistili, s ohledem na konkrétní požadavky projektu a potřebu vyšetřit minimální rozměry vjezdu do nakládacího prostoru, že jejich stávající projekční nástroje pro simulaci pohybů vozidel na tento úkol nestačí.

„Je důležité vědět přesně, kolik místa vozidlo potřebuje. Čím méně místa se použije pro vozidla, tím více ho zbude pro jiné funkční celky, například supermarket,“ vysvětluje Tijmen Versluis, ředitel firmy Appel Architecten. „Obvykle používáme obecné křivky otáčení, tady ale byla situace příliš specifická a investor chtěl pro nakládací prostor co nejmenší vjezd.“

Tijmen a jeho tým už znali software AutoTURN od společnosti Transoft, ale protože v oblasti CAD používali software Vectorworks, nebylo to vhodné řešení. Když kontaktovali Transoft, byl jim představen AutoTURN Online, který měl všechny funkce, které pro zvládnutí projektu potřebovali.

Funkce potřebné pro Appel

AutoTURN Online nabízí firmám, jako je Appel, jednoduché cloudové řešení, které umožňuje projektantům silnic a architektům provádět přesné analýzy vlečných křivek v několika jednoduchých krocích. Bez nutnosti instalace, aplikace otevřená ve webovém prohlížeči nabízí uživatelům import obrázku nebo výkresu, výběr konkrétního vozidla pro vyhodnocení libovolného scénáře, jako je průjezd kruhového objezdu nebo couvání na těsné parkovací místo a simulaci jeho pohybů. Uživatelé pak mohou snadno exportovat výsledky zpět do své preferované platformy bez ohledu na to, se kterým programem nebo operačním systémem pracují.

Tijmen vysvětluje, že jeden z klíčových přínosů softwaru AutoTURN Online pro firmy, jako je ta jeho, je jednoduchost a přívětivost k uživateli. Tento software nabízí výkonnou analýzu otáčení vlečných křivek a jeho knihovna obsahuje širokou škálu vozidel, včetně všech, která byla vhodná pro projekt supermarketu od kanceláře Appel, obzvlášť cenná však byla pro firmu snadnost jeho použití.

„Můj první dojem z tohoto softwaru byl, že zde konečně existuje program, který se používá snadno. Takový, že nemusíte být specialista, abyste získal výsledky, které potřebujete,“ říká Tijmen. „Vše co musím udělat, je naimportovat výkres, vybrat vozidlo, kterým chci provést simulaci, a prostě jet. Když skončím, snadno vyexportuji trasu a specifikace vozidla. Je skvělé najít něco tak intuitivního.

cloudové řešení pro vlečné křivky vozidel

Dalším faktorem, který byl pro Appel obzvlášť přínosný, je forma předplatného, tedy že společnost kvůli možnosti využívat všechny funkce produktu nemusí kupovat roční licenci. Pro malé firmy, jako je Appel, které se nespecializují na dopravu a mohou takové řešení potřebovat jenom občas, byla možnost používání podle potřeby velkým plusem.

Tijmen poznamenává, že většina softwarových produktů, které jsou v současnosti dostupné pro přesnou analýzu otáčení vlečných křivek, je určena pro firmy, které se specializují na projektování silnic. Proto jsou velmi složité a nákladné, takže nemusí být vhodné pro architektonické kanceláře, jako je Appel, které v této oblasti nepracují denně. Možnost výběru produktu, jako je AutoTURN Online, který vyniká na trhu díky své přístupnosti, je velmi výhodná.

„Moc nás těší, že AutoTURN Online nabízí analytické nástroje pro reálné projekty silnic pro méně specializované uživatele, jako jsme my,“ pokračuje Tijmen. Dodává, že jednoduchost a flexibilita, kterými se AutoTURN Online vyznačuje, znamená pro kancelář Appel a její klienty nespornou přidanou hodnotu.

Tijmen říká: „Projekt může být efektivnější a přinášet vyšší výnosy. Proto kolegům architektům AutoTURN Online vřele doporučujeme.“


kontaktujte našeho partnera pro Českou a Slovenskou republiku VARS BRNO a.s.:

VARS BRNO a.s.

Kroftova 80
616 00 Brno
Czech Republic

Telephone: +420 531 022 131
Fax: +420 531 022 113

Contact Person: Robertto Bulgurovský
Email: robertto.bulgurovsky@vars.cz
Website: www.vars.cz